Επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα «Προγραμματισμός εκπαιδευτικού έργου στο νέο θεσμικό πλαίσιο»

05.12.2018 12:30 pm - 2:00 pm

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε επιμορφωτικό σεμινάριο

Αγαπητές/τοί συνάδελφοι,

σας προσκαλώ στο επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα «Προγραμματισμός εκπαιδευτικού έργου στο νέο θεσμικό πλαίσιο» την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018 και ώρες 12.30μμ.-14.00μμ στο 1ο Γυμνάσιο Κατερίνης.

Το σεμινάριο έχει ως στόχο να διευκρινιστούν οι ποικίλες και αλληλένδετες διαστάσεις του προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου με βάση το νέο θεσμικό πλαίσιο, να αποσαφηνιστούν οι σκοποί, το περιεχόμενο και η μεθοδολογία για θέματα Εκπαίδευσης για την Αειφορία και να συναποφασιστούν οι βασικοί άξονες των επόμενων επιμορφωτικών συναντήσεων.

Απευθύνεται σε Διευθυντές/ντριες ή Υποδιευθυντές/ντριες ή Αναπληρωτές Διευθυντές/ντριες (ας υπάρξει συνεννόηση εντός της κάθε σχολικής μονάδας, ώστε η συμμετοχή στο σεμινάριο να μην πλήξει την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου).