Επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Ο/η εκπαιδευτικός υπεύθυνος/η τμήματος: παιδαγωγός και σύμβουλος»

19.02.2019 12:00 pm - 2:00 pm

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε επιμορφωτικό σεμινάριο

Σας προσκαλούμε σε επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Ο/η εκπαιδευτικός υπεύθυνος/η τμήματος: παιδαγωγός και σύμβουλος» για τους εκπαιδευτικούς υπεύθυνους/νες τμημάτων των σχολικών μονάδων παιδαγωγικής ευθύνης, την Τρίτη 19 Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 12:00 έως και 14:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 3ου ΓΕ.Λ. Κατερίνης.

Η επιμορφωτική δράση διοργανώνεται από τον Συντονιστή Ε.Ε. Εκπαίδευσης για την Αειφορία του 3ου ΠΕ.ΚΕ.Σ. Κ. Μακεδονίας σε συνεργασία με τον Διευθυντή του 3ου ΓΕ.Λ. Κατερίνης κ. Περδίκη Γεώργιο. Θα υλοποιηθεί χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο και για τους συμμετέχοντες και χωρίς να διαταράσσεται η εύρυθμη λειτουργία των σχολείων με βάση το παρακάτω πρόγραμμα:

-Χαιρετισμός

-Αθανάσιος Χαρίσης, Σ.Ε.Ε. Εκπαίδευσης για την Αειφορία: «Εκπαιδευτικός υπεύθυνος/η τμήματος: παραδοσιακοί και νέοι ρόλοι, δυνατότητες και όρια»

-Σωτηρία Καρολίδου, M.Sc. Σχολική Ψυχολογία, Σύμβουλος Σ.Ε.Π., Επιστημονική συνεργάτης Παν. Αιγαίου και ΑΣΠΑΙΤΕ: «Ο/η εκπαιδευτικός ως σύμβουλος. Συστημική προσέγγιση»